mgr inż. arch. Jacek Gancarz

WYKSZTAŁCENIE  1990-1996
Politechnika Wrocławska - pięcioletnie dzienne studia dyplomowe w specjalności architektonicznej i planowania miast. Uprawnienia do projektowania architektonicznego bez ograniczeń uzyskane w 2001roku nr ew. 283/01/DUW. Zarejestrowany członek Okręgowej Dolnośląskiej Izby Architektów (ODIA) nr DS-0208.
Niezrzeszony członek The American Institute of Architects /AIA/.


DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE


2009-OBECNIE  
Obecnie właściciel własnej pracowni projektowej. Opracowywanie kompletnej dokumentacji technicznej włącznie z projektami branżowymi budynków użyteczności publicznej, indywidualnych projektów budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Kompleksowa obsługa klienta od wstępnej fazy koncepcyjnej do uzyskania pozwolenia na budowę.


2007-2008

Project Manager w firmie “RODRIGUEZ + ARCHITECTURE / AIA” Tampa, FL. USA. Odpowiedzialny za koordynację i kompleksowe prowadzenie projektu. Uzgodnienia międzybranżowe, rozmowy z klientem. Odpowiedzialny za przygotowanie materiałów przetargowych RFQ, wizualizacji i koncepcji projektów.


2003-2007   
Project Coordinator Architect, PUBLIC WORKS Powiatowy Urząd Budownictwa w powiecie Citrus, FL. USA. Odpowiedzialny za koordynację projektów dla poszczególnych departamentów publicznych. Tworzenie wstępnych koncepcji, dokumentacji technicznych i prezentacji dla Rady Powiatowej. Przygotowanie dokumentacji przetargowych dla poszczególnych projektów publicznych z modelowaniem 3D prezentowanych obiektów.

2002-2003
Architect, CELEBRITY HOMES, INC. Inverness, FL. USA. Odpowiedzialny za przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej i technicznej od fazy wstępnej do uzyskania pozwolenia na budowę. Wizualizowanie i modelowanie 3D dla potrzeb prezentacji projektów.

1999-2002

Architekt prowadzący w DOMAX Biuro Projektowe. Rozmowy z klientami, przygotowanie i nadzór od fazy wstępnej do uzyskania pozwolenia na budowę. Równolegle założyciel i właściciel własnego Biura Projektów “Horyzont”, obecnie przekształcone na: “ArchiGan Pracownia Architektury”. Udział w projektach:
·         Biuro Johnson & Johnson, Co. w Warszawie
·         4 piętrowy ośrodek wypoczynkowy w Ustroniu Morskim nad Bałtykiem
·         Salon Mazdy z serwisem pod Wrocławiem - praca koncepcyjna
·         Budynki mieszkalne wielo- i jednorodzinne.

1996-1999

Asystent architekta, Konarzewski Autorska Pracownia Projektowa we Wrocławiu. Zaangażowany w projektowanie, wizualizacje, opracowanie dokumentacji technicznej budynków użyteczności publicznej:
·         Hala Stulecia we Wrocławiu - modernizacja i przebudowa wnętrza

DOŚWIADCZENIE W OPROGRAMOWANIU
Projektowanie w programach: ArchiCad14 -12 lat doświadczeń od wersji 5.0, AutoCAD 2009 Architecture - 4 lata doświadczeń od wersji 2000, 3dsMAX 9 rendering, ArtLantis Studio Render, Photoshop CS5, 5 lat doświadczeń w modelowaniu 3D w różnych programach łącznie z animacją dla potrzeb projektu. Dodatkowo; Corel 10, Office 2007 i więcej.
Możliwość pracy w Archidadzie lub Autocadzie w zależności od potrzeb.  Osobiście preferuję ArchiCada w porównaniu do innych obecnych programów na rynku. Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i przy projektowaniu.
Hobby: architektura, elektronika, mechanika, muzyka i sport.


KONKURSY
I miejsce (2011)
w ogólnopolskim konkursie na projekt zagospodarowania terenu oraz kompleks budynków użyteczności publicznej dla Zgromadzenia Świętego Michała Anioła w Miejscu Piastowym.

I miejsce (1997) w ogólnopolskim konkursie na projekt przebudowy wnętrza Hali Stulecia (Hala Ludowa) we Wrocławiu w zespole projektowym Konarzewski Autorska Pracownia Projektowa.
III miejsce (1996)
w ogólnopolskim konkursie na projekt Biblioteki Politechniki Wrocławskiej w zespole projektowym Konarzewski Autorska Pracownia Projektowa.

ArchiGan Pracownia Architektury